Bozkır’da 54 Kütüphanecilik haftası etkinlikleri


​Konya'nın Bozkır ilçesinde 54 kütüphanecilik haftası "Yeni nesil çocuklar yeni nesil kütüphaneler" programı ile kutlandı.

Haberin Tüm Fotoğrafları !!!


Bozkır  belediye  düğün salonunda  düzenlenen  programda   konuşan Bozkır İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Murat Akman "Kurumumuz adına 54 Kütüphanecilik haftası etkinliklerinde bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen tüm katılımcılarımıza teşekkür ederim.

Sosyal hayatın gelişmesi ve halkımızın tüm kesimlerinin kullanımına açık olmasından dolayı kütüphanelerin yeri ve önemi çok büyüktür. 1964 yılından beri kutlanmaya devam eden Kütüphane haftasının bu sene 54.sünü idrak ediyoruz.  Son teknolojik gelişmelere göre artık elektronik ortama kitaplar ve bilgiler sanal ortama aktarılmıştır ancak şu unutulmamalıdır ki elektronik ortama aktarılan veriler kütüphanelerimizin önemini asla azaltmaz.

İlçemiz kütüphanesinde şuan 3000 üyemiz bulunmaktadır, kütüphanemizde 2017 yılı içerisinde üyelerimiz 5.400 ödünç kitap alıp okunmuştur" dedi.

Bozkır ilçesinde 54 kütüphanecilik haftası dolayısıyla günün anlam ve önemine yönelik şiirlerin okunmasının ardından aslen Bozkırlı olan Araştırmacı Yazar Mehmet Emin Karabacak okumanın önemi hakkında söyleşi programı gerçekleştirdi.

Bozkır ilçesinde 54 kütüphanecilik haftası etkinlikleri sonrasında Bozkır'da en fazla kitap okuyan halk ve öğrenci kategorisinde dereceye giren okurlara ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Bozkır Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen etkinliğe Bozkır Kaymakamı Emre Öztürk, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Ak Parti Bozkır İlçe Başkanı Memduh Çelmeli, Bozkır İlçe Müftüsü Seyit Büğet, Bozkır Milli Eğitim Müdürü Cengiz Koç, Bozkır Vakıf Müdürü Hasan Adıgüzel, Bozkır Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Bülent Gül, Bozkır Ziraat Odası Başkanı Ali Köse, Bozkır Bimder Derneği Başkanı Mehmet Görür, okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Yorum yaparak görüşlerini ilet
  • Blogger Blogger sistemiyle yorum yap
  • Facebook Facebook sistemiyle yorum yap
  • Disqus Disqus sistemiyle yorum yap

Hiç yorum yok :


Son Eklenen Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar

Bozkır Siyaset Haberleri

[Siyaset][bleft]

Bozkır Mahalle Haberleri

[Mahalleler][twocolumns]

Bozkır Eğitim Haberleri

[Eğitim][threecolumns]

Bozkır Dernek ve Vakıf Haberleri

[Stklar][twocolumns]

Bozkır Etkinlikleri

[Etkinlikler][grids]

Bozkır Sağlık Haberleri

[Sağlık][list]