Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!
Konya ilinin Bozkır İlçesinde ilçeye bağlı ve ilçenin en çok kullanılan mesire alanı yollarından bir tanesi olan Aygır Pınarı yolunun yapım çalışmaları Bozkır Belediyesi ekipleri tarafından başladı.


Yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, çalışmaların titizlikle, özenle yürütüldüğünü belirterek yolun asfalt olmasıyla birlikte Aygır Pınarının cazibesinin daha da artacağını vurguladı.
Aygır Pınarının Konya'nın en gözde güzellikleri arasında yer aldığını belirten Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Aygır Pınarının cazibesinin her geçen gün daha da arttığını söyleyerek, "Aygır Pınarımızı bölgemizin, ülkemizin saklı kalmış cenneti olarak görüyorum. Çünkü burası bir doğa harikası. Bu bilinçle burada önemli çalışmalar yürütüyoruz. Uzun yıllardır yapılamayan Aygır Pınarının yolunu asfaltlıyoruz. Vatandaşlarımız artık daha rahat ulaşım sağlayacak" dedi.
Aygır Pınarında düzenleme çalışmalarının da olacağını da belirten Başkan Gün, konuşmalarına şu şekilde devam etti, "Aygır Pınarının doğal yapısını bozmamak kaydıyla düzenleme yapacağız. Mevcutta bulunan Mescit ve Tuvaletin yıkımını yapıp başka bir alana taşıyacağız. Daha sonra bu alanlarda piknik alanları oluşturup kamelya ve bank yerleştireceğiz. Bunun yanı sıra araç kalabalığının önlenmesi için araçların girişe bırakılması gibi bir düşüncemiz var. İnşallah Bozkır'ımızıa yakışır bir düzenleme olacak. Düzenleme yapıldıktan sonra Aygır Pınarının cazibesi daha da artmış olacak. Bu vesileyle hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.
Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.