YALIHÜYÜK'te ELEKTRİK HATLARI YER ALTINA ALINIYOR

Yalıhüyük Bozkır yolu caddesi üzerinde bulanan elektrik havai hatları yer altına alınıyor.
Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer'in girişimleri Bölge Milletvekili Ziya Altunyaldız'ın desteklediği proje bir ay gibi kısa bir sürede tamamlanması hedefleniyor.

Bozkır yolu caddesinde çalışmaların yoğun olarak sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Hasan Koçer; 'Girişimlerimiz sonucunda ana giriş güzergâhımız olan bozkır yolu caddemizde bulunan havai hatların bin metrelik bölümü yer altına alınarak görüntü kirliliğinden de kurtulmuş olacağız. Ayrıca göçmen kuşların geçiş güzergâhı olan Yalıhüyük'te elektrik tellerine çarpan kuşlar ölüyordu. Diğer bir konu ise Elektrik havai hatların altında kalan sedir ağaçları tellere yaklaştı. Hattın yer altına alınması ile birlikte birçok yönden fayda sağlanmış olacak. Bu projenin gerçekleşmesinde Başta Konya Milletvekilimiz Ziya Altunyaldız'a Medaş genel müdürüne ve bünyesindeki teknik ekibe teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun. 'diye konuştu.

Bozkır yolu üzerindeki çalışmalar tüm hızı ile devam ederken projenin bir ay gibi kısa bir sürede tamamlanması bekleniyor.

Yalıhüyük - Fatih Atalay

Yorum yaparak görüşlerini ilet
  • Blogger Blogger sistemiyle yorum yap
  • Facebook Facebook sistemiyle yorum yap
  • Disqus Disqus sistemiyle yorum yap

Hiç yorum yok :


Son Eklenen Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar

Bozkır Siyaset Haberleri

[Siyaset][bleft]

Bozkır Mahalle Haberleri

[Mahalleler][twocolumns]

Bozkır Eğitim Haberleri

[Eğitim][threecolumns]

Bozkır Dernek ve Vakıf Haberleri

[Stklar][twocolumns]

Bozkır Etkinlikleri

[Etkinlikler][grids]

Bozkır Sağlık Haberleri

[Sağlık][list]