Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!
Bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Armutlu Gençlik Gecesi" yoğun katılımla gerçekleştirildi. Armutluluları bir araya getiren etkinlikte eğlencenin yanı sıra kültürün yaşatılması ve geleceğin inşasına yönelik atılacak adımlar da konuşuldu… İşte, zaman zaman duygusal anların da yaşandığı geceden kameralara yansıyanlar…

Bozkır İlçesi Armutlu Mahallesi sakinleri ve farklı illerde yaşayan hemşeriler Mevlana Kültür Merkezi'nde bir araya geldi.

9. Armutlu Gençlik Gececine ilgi yoğundu. Etkinliğin açılış konuşmasını Armutlu Gençlik Konseyi Başkanı İbrahim Furkan Özgürdere yaptı. Özgürdere, "Derneğimiz 30. yaşına girmiş bulunmaktadır. Kültürümüzü, geçmişimizi kapsayan derneğimizin daha ileri seviyelere gelmesini umuyorum" dedi.

Armutlu Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Musa Şahin de konuşmasında gençlere tavsiyelerde bulundu. Şahin, "Gençler bol bol kitap okuyun. Fikir kitapları olsun, hatıratlar olsun. Kültürümüzü devam ettirecek kitaplar olsun. Türkü dinleyin, bizim türkülerden dinleyin. Ailemize sahip çıkalım. Bizi ayakta tutan imanımız ve ailemizden vazgeçmezsek hiç kimse bize hükmedemez. " dedi.
Derneğin 30. yılına özel olarak hazırlanan video gösteriminin ardından Gençlik Konseyinin hazırlamış olduğu "Kuşak Çatışması" ve "Vatan Toprağı Yeni Köylülere Satılıyor" adlı tiyatro gösterileri sahnelendi.

Kendisine has yorumu ve Armutlu Mahallesine dair yaptığı özel besteleriyle Mehmet Ali Yiğit'in seslendirdiği türküler, dinleyenleri geçmişe götürdü.

Programda bu yıl mezun olacak olan öğrencilere plaket ile hafızlık yapan ve hafız adayı olan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Etkinlikte ANMEG Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer de kültürlerine ve geleceğe sahip çıkan gençlere teşekkür ederek şunları aktardı:

"Bu yıl 10.'sunu icra ediyoruz gençlik gecesinin... Gerçekten ciddi emeklerle bu güzel programı hazırlamışlar, ciddi mesajlar yüklemişler. Herkesi kutluyorum"

Programa katılan Nurettin Kılıç da Armutlu gençliğinden övgü dolu sözlerle bahsetti. Kılıç, "En karanlıkta ak sütün içindeki ak kılıfı fark edecek bir gençlik... Bu gençliği selamlıyorum" dedi.

Gece, futbol turnuvasında mücadele eden takımlara madalya takdimi ve sürpriz hediye çekilişiyle sona erdi.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.

Son Video