Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!
Konya'nın Bozkır ilçesinde Bozkır ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Selçuk Üniversitesi Bozkır Meslek Yüksek Okulu tarafından gerçekleştirilen seminerde ilçede görev yapan öğretmenlere Stem, Robotik Kodlama 3D yazıcı ve tasarım beceri konularında seminer verildi.
Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı Öğretmenlerin 2019 Haziran Dönemi Mesleki Çalışma Programı kapsamında Bozkır ilçesinde çeşitli konularda verilen seminerlerle eğitimler devam ettiriliyor.
Bozkır Belediyesi Düğün Salonunda gerçekleştirilen "Tasarım Beceri Atölyeleri Bilgilendirme" seminerine konuşmacı olarak Selçuk Üniversitesi Bozkır Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Ömer Özcan ve Bozkır Söğüt İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ali Kaya katıldı.

Seminerde öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyon Belgesi çerçevesinde açılması planlanan Tasarım Beceri Atölyeleri konusunda bilgilendirme yapıldı. Seminerde kendisi de ilçe öğretmenlerinden olan Söğüt İlkokulu Sınıf Öğretmeni Ali Kaya'nın kendi imkânları ile yaptığı 3D yazıcı tanıtılarak, örnek uygulamalar yapıldı.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.