Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

Bozkır Belediyesinin başlatmış olduğu çalışma kapsamında ilçe merkezinde yeni kütüphane binasının yanında yer alan atıl arsa üzerine yapılan yeni sosyal parkın çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaların yakın zamanda tamamlanarak parkın vatandaşların hizmetine girmesi bekleniyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Bozkır'ın sosyal alan sayısını çoğaltmaya, Bozkır'ın yeşil dokusunu koruyup arttırmaya devam ettiklerini söyledi. Yapılan çalışmayla birlikte Çarşamba Çayı kenarının bir bütün haline geldiğini sözlerine ekleyen Başkan Saygı, "kordon boyunun daha sosyal hale gelmesi için bir bütünlük oluşturacak yeni parkımızda çalışmalarımız devam ediyor. 

Yakın zamanda buradaki çalışmalarımızı tamamlayacağız ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu parkımızı diğer parklarımızdan ayıran özelliğimiz, yeşile verdiğimiz önemdir. Bu parkımızda bitki çeşitliliğini ön planda tuttuk, ayrıca yürüyüş ve dinlence alanları oluşturduk. Daha önce yapmış olduğumuz yürüyüş yoluyla birlikte de entegre olarak kordon boyu tamamen bir bütün haline geldi. Yaz aylarında en kullanılan mekanların başında gelecek olan parkımız ve kordon boyu, ilçemize hayırlı olsun" diye konuştu. 

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.