Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE BOZKIR BELEDİYESİ EKİPLERİ KARLA MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR.

Geçen yıl yaşanan kuraklıktan sonra bu yıl yüzleri güldüren kar yağışı İlçemizde etkisini göstermeye devam ederken, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Bozkır Belediyesi ekipleri gece gündüz demeden 24 saat çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe merkezinde 50 cm, yüksek kesimlerde bulunan mahallelerde 150 cm'yi bulan kar kalınlığı ile hummalı çalışmalar sürerken, yağışın devam etmesi çalışmaları zorlaştırsa da susuzluk çekmemek adına duamız bereketli yağışların devam etmesidir.

BAŞKAN SAYGI "KAR BEREKETTİR, HEMŞEHRİLERİMİZ MÜSTERİH OLSUN, KARLA MÜCADELEMİZ 24 SAAT SÜRÜYOR.LÜTFEN ZORUNLU OLMADIKÇA, KAR LASTİĞİ VE ZİNCİR OLMADAN TRAFİĞE ÇIKMAYIN"

Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Fen İşleri 5.Bölge Şefliği ve Koski iş makinalarının da desteği ile karla mücadelenin sürdüğünü belirten Belediye Başkanımız Sadettin Saygı, zorunlu olmadıkça kar lastiği ve zincir olmadan trafiğe çıkılmaması konusunda uyarılarda bulunarak sözlerine şu ifadelerle devam etti "Kar berekettir. Ülkemizin ve bizlerin bu yağışlara çok ihtiyacı var. Rabbim susuzluk yaşamamak için bereketini artırsın inşallah. Bu yıl eski kışlardan bir kış yaşıyoruz.

Kıymetli hemşerilerim; Sizler müsterih olun, belediyemizin her kademesindeki çalışanlarımızla karla mücadele çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz gece gündüz 24 saat çalışmalarına devam ediyor. Mesai arkadaşlarım ana yolları sürekli açık tutmak için gayret etse de yoğun yağan bereket çalışmalarımızı zorlaştırıyor. Bizler 24 saat çalışarak yollarımızı açık tutmaya gayret edeceğiz, sizlerden ricamız zorunlu olmadıkça kar lastiği ve zincir olmadan trafiğe çıkmamız" ifadelerini kullandı.

 

 

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.