Recent Comments

​Yardımlar birilerini rahatsız etti galiba?

(toc)

Tekrardan Merhaba

Sitemizde aktif olarak içerik üretince köşe yazısı üretme gibi bir durumumuz olmuyordu. Gündeme dair ve yerel anlamda dilimizin döndüğünce bir kelamda biz edelim dedik ve sitemizin yeni köşe yazarları kısmıyla bizlerde aklımızdan ve gönlümüzden geçenleri sizlere aktaracağız.  

Doğru ve yanlış şekliyle değil de kendi bakış açımızla yazıp çizeceğiz. Mutlak doğru görecelidir. Kime göre, neye göre vb durumlarda devamlı değişir.  

Ülke olarak yaşadığımız bu depremden dolayı hepimiz üzüntü içerisindeyiz. Son Jeolojik zamanda oluşmuş bir konumda olmamızdan dolayı maalesef ki ülkemizdeki fay hatları çok aktif. Bu bölgede yaşıyorsak deprem gerçeğiyle yaşayıp, depreme tetikte olmak şart.  

Yaşanan depremler sonrasın ülke geneli ve ilçemiz ölçeğinde büyük bir dayanışma örneği sergilendi. 7'den 70'e herkes el birliği ile elinde olanını verdi ve vermeye devam ediyor. Deprem bölgelerimizden gelen kardeşlerimizde yurdun her yerinde olduğu gibi Bozkır ilçemizde de misafir ediliyor.  

Konya KBŞB'nin deprem karnesi

Depremin ilk gününden itibaren harekete geçen çok sayıda stk ve yerel birimler gibi, Konya Büyükşehir Belediyesi de aktif olarak Hatay bölgesinde yardım faaliyetleri yürüttü. Belediyemiz sadece ekipleri ile geçici süreli değil de kendi şehri Konya'da hizmet veriyormuş gibi hizmet verdi.  

Konya ekibinin bölgedeki bu başarıları büyük bir taktir topladı, bölge insanın "Konya bu saatten sonra bizim için kırmızı çizgimizdir" demeleri bizler için haklı bir gurur oldu.  

Konya bu faaliyetleri yaparken bir beklenti veya buna benzer çıkar hesabıyla koşmadı. Tüm samimi gayretleriyle bilfiil alandaydı. Vedahi yapılan çalışmalar başkaları tarafından sahiplenilmeye bile çalışıldı oralı olunmadı amaç reklam peşinde olmak değildi, amaç yaraların sarılmasıydı.  

Dün Konya'da yapılan bir operasyonla Konya'da eylem hazırlığı içinde bir terörist ele geçirildi. Konya'da bir eylem yaparak sizin burada ne işiniz var. Kendi evinize gidin mi denilmeye çalışılacaktı şeklinde insanın aklına sorular geliyor. Şükür ki bu terörist İstanbul ve Konya Emniyetimizin operasyonuyla Taksimdeki gibi bir olay gerçekleştiremeden yakalandı.  

Bu olayın ardından da Taksim saldırısının yöneticisinin de sınır ötesi operasyonla gerekli cezasını aldığını öğrendik. Yeni izden konuşturularak eski kaynağa Devletimiz gereken cevabı verdi.  

Son Notlar

Son olarak belirtmek isterim ki sitemizde de Kahramanmaraş Depremi etiketiyle paylaştığımız haberlerden de takip ettiğiniz gibi, Afet bölgesinde Konya birimleri içerisinde Bozkır her zaman en aktif olarak yaraların sarılmasında yer aldı.  

Milletimize geçmiş olsun, merhumlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza tez zamanda şifalar dilerim. 26.02.2023
Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te Bozkır Haber'e abone olun.
Google News Takip Et
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.

Yorum Gönder

2 Yorumlar
* yapılan yorumlar denetlendikten sonra yayınlanmaktadır.
 1. Millet olarak en güzel hasletlerimizden birisi birlik ve beraberlik kavramlarını mana olarak değil, insanı olarak bir parçamız haline getirmiş olmamızdır.
  Lakin unutkanlık ve tedbirsizlik alışkanlık hâline gelmiştir. Ülke her 20 yılda bir adeta silkelenmekte iken sehirlerimiz amudi olarak yükselmekte kontrolsüz bir biçimde büyümektedir. Evet içimiz yanmakta ruhlarımız daralmaktadir lakin bu güvenli yarınların yeniden inşaası için engel teşkil etmemelidir. Insan hayatı bu kadar kolay gözden çıkarılmamalıdır. Allah depremde hayatını kaybeden masumları şehit hükmünde, geride bıraktıkları malları ise sadaka hükmünde olsun inşaallah.
  Bu kardeşlik hareketini sayfalarında paylaşarak geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan herkesten Allah razı olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin inşAllah. Eskiler deneyimle demiş Dağlara yerleş ovaları işle ama malesef bizler ovalara yerleştik. İlçemiz deprem yöresinde olsa burada da ikamet ettiğim ev dahil çok zarar gören yapı olur diye düşünüyorum.

   Sil