Recent Comments

BAŞKAN KARABULUT YATIRIMCILARI BOZKIR’A DAVET EDİYOR


Bozkır ilçesi, bölgesel teşvik sistemi ve IPARD destekleri kapsamında yatırımcılarını bekliyor. Bozkır Belediye Başkanı Nazif Karabulut, ilçenin sunduğu avantajları ve destekleri vurgulayarak yatırımcıları Bozkır'a davet etti.

Başkan Karabulut, " Bozkır ilçemiz, sunduğu doğal güzellikler ve stratejik konumuyla yatırım için büyük fırsatlar sunuyor. Bölgesel teşvik sistemi ve IPARD destekleri kapsamında sunulan imkanlar, yatırımcılarımız için ilçemizi cazibe merkezi yapmaktadır. Özellikle tarım, hayvancılık, küçük sanayi ve yenilenebilir enerji (GES, RES vb.) alanlarında yapacağınız yatırımlarda Bozkır lojistik avantajları yönünden stratejik bir merkezde bulunmaktadır. Ayrıca, ilçemizdeki altyapı ve iş gücü olanakları, yatırımlarınızın başarılı bir şekilde hayata geçmesini sağlayacaktır." dedi.

Bozkır ilçesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın bölgesel teşviklerinden faydalanan bölgeler arasında yer almaktadır. Türkiye'nin yatırım teşvik sisteminde, iller çeşitli bölgelere ayrılarak farklı teşvik seviyelerinde desteklenmektedir. Bu bağlamda Bozkır, 3. bölge teşviklerinden faydalanmaktadır. Öncelikli Yatırım Konularında olması durumunda 5. Bölge teşviklerinden faydalanmaktadır. Bu teşvikler arasında KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği ve faiz desteği sağlanmaktadır. Bölgesel teşvikler yatırım konularına göre değişmekte olup bir alt bölge desteklerinden de faydalanabilme olanağı bulunmaktadır.

Bozkır yatırım merkezi olacak

Buna ek olarak, IPARD destekleri kapsamında tarım ve kırsal kalkınma projeleri için hibe ve kredi imkanları sunulmaktadır. IPARD destekleri ile proje tutarının %60 - %70 kadar hibe sağlanmakta olup döngüsel ekonomi, yenilenebilir enerji ve atık yönetimi yatırımı yapan başvuru sahiplerine ek %10 hibe desteği verilmektedir. Bu desteklerin üst limiti projeye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, tarımsal işletmelerin kurulumu ve modernizasyonu için sağlanan desteklerde üst limit 30.000 Euro ve en fazla 1.250.000 Euro'ya kadar çıkabilmektedir.

Başkan Nazif, " Gelin, Bozkır'ın sunduğu fırsatları birlikte değerlendirelim ve doğrudan yatırım ve istihdam yoluyla geleceğe daha güçlü adımlarla ilerleyelim." ifadelerinde bulunarak yatırımcıları bir kez daha Bozkır'a yatırım yapmaya davet etti.
Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te Bozkır Haber'e abone olun.
Google News Takip Et
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* yapılan yorumlar denetlendikten sonra yayınlanmaktadır.