Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

​Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Bozkır'a kazandırılan Bozkır Şehir Konağının yapımı tüm hızıyla devam ediyor.

Bozkır İlçe Kaymakamı Mustafa Demir, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Turgutlar İnşaat Sahibi Mustafa Turgut, yapımı devam eden Bozkır Şehir Konağını yerinde inceleyerek bilgilendirmelerde bulundu.

Proje Müteahhidi Turgutlar İnşaat Sahibi Mustafa Turgut, İlçe merkezinde yapımı devam eden Bozkır Şehir Şehir Konağının %20'sinin tamamlandığını söyledi. Sözleşme süresinin 29 eylül olduğu, ancak imkanların elvermesi durumunda projeyi sözleşme süresinden daha önce bitirebileceklerini söyleyen Turgutlar İnşaat Sahibi Mustafa Turgut, projenin bitmesiyle birlikte Bozkır'a önemli bir proje kazandırmanın mutluluğunu yaşayacaklarını belirtti.

Bozkır'da değer katacak
Mustafa Turgut yaptığı açıklamada proje hakkında bilgiler vererek şu açıklamalarda bulundu, "Bozkır Şehir Konağı ilçede önemli sosyal alanlardan bir tanesi olacak. Bu projemiz 700 metrekare alanda bodrum, zemin, birinci kat ve ikinci kat olmak üzere 4 katlı olarak devam ediyor. Yapılan bu projenin zemin katında yüzme havuzu yer alıyor. Yine aynı şekilde projenin içerisinde sauna ve buhar odaları, özellikle hanmlar için aerobik salonu, toplantı odaları, fitness salonları da yer alacak. Çalışmamız bittiğinde çevre düzenlemesiyle otoparkıyla da Bozkır'da örnek projeler arasında yer alacak."dedi.

Her Kesimi kapsayacak nitelikte
Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün Büyükşehir Belediyesi ile birlikte önemli çalışmalara imza attıklarını belirterek, yıl içerisinde yapılacak olan çalışmalarla birlikte Bozkır'ın adeta bir şantiye alanı olduğunu söyledi. İlçe tarihinde ilk kez bu kadar yoğun bir çalışmanın olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Gün, "Bozkır Şehir Konağının yapılmasının ardından ilçe sakinlerimize önemli sosyal alan kazandırmış olacağız. Şehir konağımız her kesime hitap edecek şekilde yapılıyor. Bozkırlı Müteahhidimiz Mustafa Turgut, iş bitim süresinin 29 eylül olmasına karşın imkanların elvermesi durumunda daha kısa bir sürede bitirebileceklerini belirtti. Müteahhidimize teşekkür ediyorum. Yıl içerisinde bitirilecek olan başlıca çalışmalarımızdan Kapalı Pazar alanımızın inşaatı, anıt meydan düzenlememiz, prestij caddemiz, belediye binamızın genişletilmesi, tarihi eski belediye binası ve Selçuklu Taş Köprüsünün resterasyonu, Gençlik Merkezi tamamlandıktan sonra Bozkır'a önemli yatırımları kazandırmış olacağız."dedi.

Başkan Gün, Bozkır'da hizmette bu kadar yoğun bir dönemin geçmesinde emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek olmak üzere tüm Daire Başkanlarına ve personellerine teşekkür etti.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.

Son Video