​15 Temmuz'daki darbe girişiminden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile bütün Türkiye'de olduğu gibi Konya'da da devam eden milli irade nöbetleri muhteşem final ile tamamlandı.

Konya, milli irade nöbetlerini muhteşem bir final ile tamamladı. Nöbetin 27. gününde Mevlana Meydanına gelen Konyalılar, ellerinde bayraklar ve telefon ışıklarıyla meydanda muhteşem bir görüntü oluştururken, attıkları sloganlarla da darbe girişimini bir kez daha protesto ettiler.

Türkiye'nin 81 ilinde yapılan milli irade nöbetlerinin son gününde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım da Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden yaptıkları konuşmalarla sinevizyondan 79 milyon Türk halkına seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Haksızlıklarıyla, hukuksuzluklarıyla, iftiralarıyla, riyakarlıklarıyla yıllardır mücadele ettiğimiz bu hain örgütün eline kan da bulaştı. Hem de milletin kanı bulaştı. Bu millet her hatayı affeder, her eksiği hoş görür ama ihanet karşısında müsamahasızdır. Fetullahçı Terör Örgütü ülkeye de millete de ihanet etti. Bu hainlerin darbe girişimi görüntüsü altında sergiledikleri terör, Türkiye'nin işgali provasından başka bir şey değildir. Biliyoruz ki kendi milletine silah çeken, kendi ülkesini başkalarına da peşkeş çeker. Bu vatan toprağımızın üzerinde kimse hesaba girmesin. Hesaba girenler bunun bedelini ödeyecekler" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, demokrasi nöbetlerindeki coşku ve vakarıyla ülkesine ve milletine olan bağlılığını cümle aleme ilan eden Türk halkına teşekkür etti.

Başbakan Binali Yıldırım da katillerden mutlaka hesap sorulacağını söyledi. Türkiye'nin, Türk milletinin istiklalini 1 dolara satan kalleşlere geçit vermeyeceğini dile getiren Yıldırım, "O gece iradenizi, demokrasiyi hedef alan hain kalkışmaya cevabı tam burada, Beştepe'de sizler verdiniz. Bu katillerden mutlaka hesap soracağız, onları en ağır cezayla cezalandıracağız" şeklinde konuştu.

KONYA'DA MUHTEŞEM FİNAL
Mevlana Meydanı'nda 27 gündür Konyalılarla milli irade nöbeti tutan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, meydanlardaki dik duruşu, bundan sonraki hayatımıza da yaymamızı isteyerek, "Cumhurbaşkanımız gereken mesajları güzel bir şekilde verdi. Cenab-ı Hak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sağlık, huzur, afiyet, hayırlı, uzun ömür versin. Uzun ömür versin ki, Lider Ülke Türkiye yürüyüşünü tamamlayalım. Büyük Türkiye ideali için on yıllardır mücadele ediyoruz. Çocukluğumuzdan, gençliğimizden beri mücadele ediyoruz. Cenab-ı Hak Büyük Türkiye idealine kavuştuğumuzu bizlere göstersin. Buradaki manayı, bu duruştaki anlamı hayatımızın her anına teşmil edelim. 15 Temmuz'u milat kabul edelim. Bundan sonra memleketimiz ve milletimiz için daha büyük fedakarlıklara hazır olduğumuzu gösterdik. Bundan sonraki hayatımızı buna göre düzenleyelim" dedi.

Başkan Akyürek, hak ile de olsa aldatmaya çalışanlara bundan sonra hiç kimsenin inanmamasını isteyerek, 15 Temmuz'dan beri milli irade nöbetine katılan, katkı yapan, bayrak sallayan, tekbir getiren, dua eden herkese teşekkür etti.

Konya'daki milli irade nöbetine katılan siyasetçi Savcı Sayan ise, darbelerin dünyanın en aşağılık işi olduğunu belirterek, "Bunlar Türkiye'yi dağıtmak, parçalamak, bölmek için böyle bir işgale kalkıştı, evelallah dersini de aldı" dedi.

AK Parti İl Başkanı Musa Arat, ilçe belediye başkanları ve binlerce Konyalı'nın katıldığı milli irade nöbetinde sahne alan sanatçı Aykut Kuşkaya da meydanda toplanan halkın coşkusuna coşku kattı.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.