Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!
Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Üçpınar mahallesi Küçüksu yaylasında, Volcan Metal firması tarafından kurulacak tesisle bölgede Çinko ve Kurşun madenleri çıkartılacak. 

Bozkır'a bağlı mahallede çıkarılacak maden için alt yapı çalışmalarına başlayan Volcan Metal firması, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün'ü ziyaret ederek çalışmaları istişare etti. 

Volcan Metal olarak tüm araç ve ekipmanları tamamladıklarını, alt yapı çalışmalarına hızlı bir şekilde başladıklarını söyleyen Volcan Metal Firması sahibi Ali Motlagh, ilk etapta 20 kişilik bir ekiple madenin çıkarılması için uygun ortamı oluşturacaklarını, akabinde ise daha büyük bir ekiple madenin çıkarılmaya başlayacağını belirtti. Motlagh, "ilk olarak madenin çıkarılacağı alanda alt yapı çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bozkır Belediyemizin yardımıyla birlikte inşallah maden çıkarma çalışmalarımız da yakın zamanda başlayacak. Firmamız Bozkır'a hem iş sahası anlamında katkı sağlayacak, hem de ülkemize önemli bir katkı sağlayacak. Belediye Başkanımız İbrahim Gün beye ilgilerinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi. 

Bozkır'ın yer altı kaynakları bakımından zengin olduğunu düşündüklerini, Osmanlı zamanında çıkarılan gümüş ve benzeri madenlerin işletmecileri tarafından yapılan ve günümüze kadar ulaşmış tarihi eserlerin bu düşüncelerini desteklediğini ifade eden Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Bozkır'a yatırım yapacak her firmaya gerekli desteği hiç çekinmeden vereceklerini belirtti. Bozkır'da çıkarılacak olan çinko ve kurşun madenlerinin özellikle Bozkır'ın istihdamına katkı sağlayacağını, bu istihdamın ilçeyi hem ekonomik, hem sosyal hem de gelişmiş bakımından önemli yerlere taşıyacağını sözlerine ekleyen Başkan Gün, Bozkır'da çinko ve kurşun madenlerini gün yüzüne çıkartacak olan Volcan Metal Firması yetkililerine de Bozkır'a yapacakları yatırımdan dolayı teşekkür etti. 

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.