Barış Bektaş ve Konya Milletvekili Abdüllatif Şener ile il yönetim kurulu üyeleri Bozkır, Çumra ve Güneysınır ilçelerinde halka, esnafla ve partililerle buluşarak belediye Başkan adaylarını belirleme çalışmalarını sürdürüyor.
CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş ilçelerdeki konuşmasında Konya'nın sosyal demokrat belediyecilik anlayışına ihtiyacını olduğunu belirterek, "Yerel seçimlerde Konya'da başarılı olacağız. Bunun inancı içinde çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz.  CHP olarak bütün ilçelerimizde yerel seçimlerde iddialı belediye başkan adaylarımızla çıkacağız. Bu adaylarımız ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızla Konya'da başarılı olacağımıza inanıyoruz. Sosyal demokrat belediyecilik toplumcudur ve önceliğinde insan olan, halkçı belediyecilik anlayışıdır. Katılımcılığın önünü açan, kentsel demokrasiyi temel alan, toplumun değişik kesimlerine karar alma süreçlerinde söz ve karar hakkı tanıyan, adil, saydam ve ayrımcı olmayan bir belediyeciliktir. Partimiz CHP'nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışına ülkemizin ve Konya'nın ihtiyacı vardır. Özellikle birçok ilçede iddialı adaylarımızla seçimi alırız diyorum. Halkımızın desteğiyle Konya'da başarılı olacağız" dedi

TÜRKİYE'NİN GERÇEK GÜNDEMİ EKONOMİK KRİZDEN KURTULMAK OLMALIDIR

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener konuşmasında; Türkiye'nin gündemi ekonomik krizden kurtulmak için çözüm yollarına ulaşılması olmalıdır diyerek,  "Yerel seçimler muhakkak önemlidir. Ancak Türkiye'nin gündemi ekonomik kriz ve bu krizden kurtulmak için de çözüm yollarına ulaşılması elzemdir. Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizlerinden biri olan bu ekonomik krizin özelliği şudur ki, ülkede çalışan, üreten, çalışmak için iş arayan bütün yurttaşlarımızı perişan eden bir kriz var. Bu krizden yararlananlar var. Rantçılar, iktidarla temas kurarak ucuz para kazanmanın yolunu bulanlar var. Bunun dışında herkes perişandır. En büyük darbeyi ise tüketici yemiştir. Bütün temel maddelerin fiyatı artmış, işsizlik artmış ve insanlar alışveriş yaparken bütçelerinin yarıya indiğini görüyor. Çocuğunun, evinin ihtiyacını karşılayamadığı için intihar olayları artmıştır. Ama iktidar haberlere sansür uygulamaktadır. Fabrika yangınları her tarafı sarmıştır. Ben hayatımda bu kadar yaygının Türkiye'nin dört bir tarafına yayıldığını görmedim. Bu da krizin bir yansımasıdır. Konkordatolar ilan ediliyor. Ayrıca binlerce insan işsiz kalıyor. İşsizlerde böyle bir ortamda umudunu kaybediyor."

ESNAF SATTIĞI ÜRÜNÜ, TEKRAR ALAMIYOR

Hem tüketicinin hem de esnafın alım gücünün düştüğünü belirten Abdüllatif Şener, "Esnaf perişandır. Devletin resmi açıkladığı rakam, tüketici enflasyon yüzde 25 toptan eşya fiyatlarında yüzde 45'tir. Arada 20 puan fark var. Bunun anlamı şudur. Esnaf sattığı ürünü tekrar rafına koymak için aldığı zaman daha yüksek bir bedel ödüyor. Aradaki farkı nereden karşılayacak, sermayesinden karşılaması lazım. Sermayesi yoksa borç bulması lazım. Bulamıyorsa kepenk kapatmak zorunda kalıyor. Benzer sıkıntıyı çiftçi de çekiyor. Bu tarım girdileri ile çiftçinin tarlasını ekebilmesi mümkün değildir. Böylesine olumsuz bir tabloyu bu ülke daha önceki krizlerde bile yaşamamıştır. Bu krizin sebebi, hükümetin izlemiş olduğu yanlış ekonomi politikalarıdır" diye konuştu.

BEN, KONYA MİLLETVEKİLİYİM

Son günlerde CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığından adının geçtiği yöndeki soruyu da cevaplayan Abdüllatif Şener, "Ben Konya milletvekiliyim. Milletvekilliğini düzgünce yapmaya çalışıyorum. Basında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığımla ilgili yayınlar yapılıyor. Şuana kadar bu konuda bir açıklama yapmadım. Böyle bir şeye yönelik kuliste yapmıyorum. Sadece milletvekilliğimi düzgünce yapmaya çalışıyorum. Eğer partimiz genel merkezi, senin aday olman bizim çalışmalarımız sonrasında ön plana çıkmıştır ve seninle seçimi alacağımızı görüyoruz, aday göstermek istiyoruz derlerse bu teklif geldiği takdirde değerlendirmeye alacağım. Ama bunun ötesinde ne genel merkezi ne de kamuoyunu etkileme gibi bir çabamda yoktur" cevabını verdi.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.