Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için kamu görevlilerinin istifa etmeleri gereken tarihi 1 Aralık olarak belirlemişti.

Buna göre, hakimler ve savcılar, yüksek yargı organları mensupları, yükseköğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, Yükseköğretim Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, subay ile astsubayların istifa süresi saat 17.00 itibarıyla tamamlandı.

Siyasi partilerin il, ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanlar ve emekli olarak görevinden ayrılmak isteyenlerin istifa süresi de saat 17.00'de sona erdi.

- Konya'da AK Parti'nin 7 ilçe başkanı görevinden ayrıldı - 

Konya'da AK Parti'nin 7 ilçe başkanı belediye başkanlığı aday adayı yarışına katılmak için görevlerinden istifa etti. Bu isimler ilçelerinde belediye başkanı aday adaylığı müracaatında bulundu. 

İşte o isimler:

Ahırlı İlçe Başkanı Mustafa Öncü
Bozkır İlçe Başkanı Memduh Çelmeli
Çeltik İlçe Başkanı Ali Meşe
Doğanhisar İlçe Başkanı Ali Öztoklu
Güneysınır İlçe Başkanı Ali Yılmaz
Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer
Tuzlukçu İlçe Başkanı Nevzat Kolaş ZC f

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.