Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!
Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Dereköy mahallesinde yaz aylarında ikamet eden Arı, yazlık köy evinin çevresine diktiği çiçeklerini kuzucuklarım diyerek seviyor.

Haber Video !!!
Haber Fotoğrafları !!!

Dereköy mahallesinde mevsimlik olarak ikamet etmekte olan Hacı Ali Arı, her bahar köyüne geldikten sonra yetiştirdiği sezonluk çiçekleri mahalleyi ziyaret eden kişiler tarafından büyük ilgi görüyor.

Mahalle sakinlerinden çiçek sokağı olarak adlandırılan bahçe mahalleye uğrayan kişilerin sosyal medyada ki paylaşımlarının artmasıyla ilgi çekmekte.
Konya'nın çiçek adamı Hacı Ali Arı AA muhabirine vermiş olduğu demecinde "Ben Ankara'da ikamet ediyorum, yaz aylarında geldiğimde Aralık ayına kadar köyde kalıyorum.

Köyde kaldığım süre zarfında çiçeklere merakımdan dolayı evimin önünü çiçeklerle donatıyorum. Çiçeklerimi bütün görenlerde teşekkür ediyor. İnstagram ve facebook'ta görüp gelenler böyle bir yerin Dereköy'de olmasından dolayı teşekkür ediyorlar.

Evimin önünde yapmış olduğum bu çiçek bahçesinde dinleniyorum ve huzur buluyorum. Benim evim mahallemizde biraz arkada olunca sadece sosyal medyadan görenler ve bilenler geliyor. Yol kenarında olan arkadaşlarımızda bu şekilde evlerinin önünü çiçek bahçesine çevirse hem ilgi çeker hem de çiçek sevgisi insanlarda artar.

Bir insan isterse evinin önünü cennet gibi yapar istersen çöplük gibi cehennem gibi yapar. Ben çiçeklerimi çocuğum gibi bakıyorum. Ben çiçeklerime kuzucuklarım diyorum, hanımım diyor ne kuzucukları.  Millet diyor ne kuzucuğu çocuklarına mı diyorsun yok diyorum bunlarda benim ikinci çocuklarım diyorum.

Köyüme gelip kuzucuklarımla huzur bularak 8 ay geçirip bu şekilde huzur buluyorum" dedi.

Sosyal medyada gördüğü fotoğraf sonrasında evi ziyaret eden Kasım Selvi yapmış olduğu açıklamasında "Bu abimizin evini sosyal medyada gördüm ve fotoğraf çekilmek için ziyaret ettim.

Bir deyişte bahsedildiği gibi "Herkes evinin önünü süpürürse sokaklar tertemiz olur. " Biz de bu güzel Anadolu insanımızın yaptığından yola çıkarak diyoruz ki "Herkes evinin önünü çiçeklendirirse sokaklar çiçek bahçesi olur."

Ellerinde çeşit çeşit çiçekler açan bu güzel insanımız, evinin önünü ve sokağını rengârenk çiçeklerle donatmış. İşin en güzel yanı ise çiçeklere çocuğu gibi davranması ve kuzucuklarım bunlar diyerek çiçeklerini kimseden sakınmamaktadır. Mahallelinindi Çiçek Sokağı olarak adlandırdığı bu alan bütün köy halkına ve dışarıdan gelen ziyaretçilere açıktır.

Bahar, yaz ve sonbahar aylarında gelip Hacı Ali Arı'nın evinin önündeki çiçek şölenini sizler de görebilirsiniz.

Bizler çiçek görünce huzur bulan insanlarız, Anadolu'nun özü budur; doğadır, doğallıktır. Bu yüzden yaşadığımız yeri cennet yapmak çok zor değil, özümüze dönsek kâfi gelecek" dedi.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.