Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

Bozkır'da ilçe merkezinde yer alan, yıllardır atıl durumda olan yeni kütüphanenin yanındaki arazi, Bozkır Belediyesinin yapacağı çalışmayla birlikte sosyal park olarak kullanılacak. Parkın tamamlanmasıyla birlikte ilçenin ortasından geçen Çarşamba çayının cazibesi artacak, hem de ilçeye yeni bir sosyal park kazandırılmış olacak.

Çalışmaları yerinde inceleyen Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, ilçenin yeşil dokusuna önem verdiklerini, kişi başına düşen yeşil alan m²sini daha da arttırmak için çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Yapımı devam eden parkta bitki çeşitliliğinin ön planda olacağını da sözlerine ekleyen Başkan Saygı, bu kapsamda yapılan parkın Bozkır'da ilk olacağını belirtti. Başkan Saygı, "ilçemizin ortasından geçen Çarşamba çayı dolayısıyla Türkiye'de bu özelliğe sahip sayılı ilçeler arasındayız. İlçemizin güzelliğine güzellik katan Çarşamba çayını daha da güzelleştirmek, Çarşamba çayından sosyal anlamda daha fazla yararlanabilmek için çalışmalarımızı her geçen gün arttırıyoruz. Bu kapsamda ilçe merkezimizde, Çarşamba çayı kenarında yıllardır atıl durumda olan, malzeme stok yeri olarak kullanılan arazide düzenleme çalışması gerçekleştiriyoruz. Hem buradaki kötü görüntüyü ortadan kaldırıyoruz, hem de ilçemize bitki çeşitliliğinin fazla olduğu bir sosyal park kazandırıyoruz. Çalışmamız tamamlandığında Çarşamba çayımızın 2 kenarında toplam 3 kilometrelik bir yürüyüş, dinlence, aktivite alanı oluşturmuş oluyoruz. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

10 ayda ilçe genelinde 40 bin fidan dikimi gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Saygı, fidan dikiminin yanı sıra tıbbi aromatik bitki bahçeleri de oluşturmaya başladıklarını ifade etti. Çarşamba çayı kenarında özellikle lavanta dikimi gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Saygı, "geçtiğimiz yıl Çarşamba çayı kenarında yer alan yürüyüş yollarımıza lavanta dikimi gerçekleştirdik. Aygır pınarında 3.500 m²lik lavanta bahçesi oluşturuyoruz. Bahçemizden verim almaya başladıktan sonra belirlediğimiz diğer alanlara da kekik ve hatmi çiçeği bahçesi oluşturacağız. Bu çalışmalar neticesinde arıcılıkla uğraşan vatandaşlarımıza nektar da sağlamış olacağız. Tüm bu çalışmalarımız devam ederken 10 aylık süreçte Geleceğe Nefes Ol kampanyasıyla birlikte ilçemizde 40 bin fidan dikimi gerçekleştirdik. Bu sayıyı her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz. Zümrüt yeşili bir Bozkır için, fidan dikimini teşvik edecek projeler de hazırlıyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.