Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 dolayısıyla 2020 yılında bir önceki yılın fiyatlarıyla su hizmeti verirken; 2021 yılında işyeri ve inşaat abonelerine 2019 fiyatlarından su hizmeti vermeyi sürdürecek. Diğer taraftan, Ocak ayında 1 yıllık su tüketimini peşin alan işyeri ve inşaat aboneleri haricindeki diğer aboneler ise 2021 yılı güncellemesinden etkilenmeyecek.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, iş yeri ve inşaat abonelerinin 2021 yılı fiyat tarifelerinde düzenleme yapmayarak 2019 yılı fiyatlarından kullanmaya devam etmelerini kararlaştırdı.

ESNAFA DESTEK AMAÇLI SU İNDİRİMİ

KOSKİ Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "2021 yılında işyerlerimize destek olmak amacıyla, işyeri ve inşaat abonelerimizin su fiyatlarında düzenleme yapılmayacaktır. 2020 yılında da Kovid-19 salgını sebebiyle su fiyatlarında düzenleme yapılmadığı için bu abonelerimiz sularını 2019 yılı fiyatından kullanmaya devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, diğer abonelik türlerinde 2021 yılı için suyun metreküpüne yıllık güncelleme yapılacağı, ancak suyu peşin alanların bu güncellemeden etkilenmeyeceği belirtildi. KOSKİ, 2021 yılında aylık veya altı aylık fiyat güncellemesi de yapmayacak.

PEŞİN SU ALAN TÜM ABONELERE YÜZDE 10 İNDİRİM

Ocak ayında 1 ay süreyle peşin su satışı uygulamasına devam edileceği belirtilen açıklamada, "Buna göre; 1 yıllık su tüketimini peşin alan işyeri ve inşaat abonelerimiz 2019 yılı su fiyatından da yüzde 10 indirimli olarak su almış olacaklar. Ocak ayında peşin su alan diğer abone grupları ise, yapılan düzenlemeden etkilenmeden 2019 yılı su fiyatından peşin su almış olacaklar." denildi.

SAYAÇ DEĞİŞİMİ BEDELSİZ YAPILACAK

Ekonomik ömrünü dolduran 10 yıl ve üzeri sayaçlar Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak değiştirilecek. Böylece abonelerden sayaç ücreti alınmayarak katkı sağlanmış olacak.

KADEMELİ SU UYGULAMASINA GEÇİLİYOR

KOSKİ Genel Müdürlüğü, 2021 yılı itibariyle kademeli tarife uygulamasına da geçiş yapıyor. Böylece; mesken aboneliklerinde abone başına 15 metreküpe kadar normal tarifelerden su kullanımı sağlanacak. Hanede yaşayan kişi sayısı 6 ve üzerinde olan aboneler için ise bu sınır 20 metreküp olacak.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.