Recent Comments

Armutlu Ortaokulu’ndan ANMEG’e ziyaret


Bozkır Armutlu Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin organizasyonu ve ANMEG Vakfı'nın daveti üzerine Armutlu Köyü Ayşe Veli Demiröz Ortaokulu öğrencileri Konya'yı gezdi.  

Armutlu Ayşe Veli Demiröz Ortaokul Müdürü Muhammed Enes Yılmaz ''Armutlu Konya siyasetine Konya iş dünyasına pek çok insan yetiştirmiştir. Bu gezimizdeki amacımız öğrencilerimize Armutlulu büyüklerimizi tanıştırmak ve çocuklarımıza örnek olmasını sağlamak. Bunlardan bir tanesi olan KONTV'deyiz. Biz burada bugün şunu gördük ki; nerde olursak olalım ülkemizin hangi bölgesinde olursak olalım çalışmak ve azimle yapılamayacak hiç bir şey yoktur. Biz bugün tüketimden üretime geçmek istiyorsak çok çalışmamız gerekiyor. Yeni Türkiye diyorsak üreten Türkiye diyorsak öğrencilerimizi her daim iyi yetiştirmek zorundayız. Öğrencilerimizi son 3 yıldır mesleki eğitimi hedeflemelerini söylüyoruz. Bozkır'da gerekli meslek liseleri var. Öğrencilerimizi buralara gönderiyoruz. Bundan sonraki liseliler için önceliğimiz Konya'daki meslek liseleri olacak. ASELSAN Konya'ya kazandırılmış en büyük meslek lisesidir. Bir Selçuk Bayraktar'da okulumuzdan neden çıkmasın. Armutlu olarak hedefimiz üreten Türkiye'nin bir paydaşı olmaktır. '' ifadelerini kullandı.

'Büyük ve güçlü Türkiye sizin'

KONTV binasını gezen öğrenciler yayıncılardan ve teknik ekipten bilgi aldı. ANMEG bünyesinde bulunan Yeni Konya Gazetesi, KONYAFM ve internet haber sitelerini gezen öğrenciler haber hakkında bilgi aldı. KONTV Selçuklu Salonu'nda sohbet etti. KONTV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer '' Ülkemizin geleceği sizlerin elinde olacak. Hep birlikte çok çalışacağız. Sizler çok çalışacak başarılı olacaksınız. Büyük ve güçlü Türkiye'nin gelişmesine kalkınmasına katkı sağlayacak gelecek nesiller olacaksınız. Ülkemizin şu andaki yönetimini ileride sizler alacaksınız. Teknolojik gelişmeleri sizler devralacak ve daha ileriye taşıyacaksınız. Bu ülke bizim davamız bu ülke bizim sevdamız. Sevdamız davamız için elimizden gelen her şeyi yapacağız. ''dedi.

'KONTV Konya'nın gurur kaynağı'

Bozkır Armutlu Köyü Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Musa Şahin '' Dernek olarak köyümüzdeki öğrencilerimize karne hediyesi olsun diye bir Konya gezisi düzenledik. Gezimize sabah erken 80 Binde Devri Alam Parkı ile başladık. Ardından Alâeddin Cami ve Mevlana Müzesi'ni ziyaret ettik. KONTV ziyaretimizde bize kapılarını açan KONTV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer beye ve misafirperverliği için tüm çalışanlara teşekkür ederiz. Daha birkaç ay önce yine KONTV'yi liseli öğrencilerimizle ziyaret etmiştik. Her zaman Konyamız için gurur kaynağı olan KONTV'nin başarılarının devamını diliyorum. ''dedi. 

Google News Takip Et
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? ’te Bozkır Haber'e abone olun.
Google News Takip Et
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için WhatsApp haber kanalımıza katılın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* yapılan yorumlar denetlendikten sonra yayınlanmaktadır.