Bozkır'da Ev sahibi omak istermisiniz!

​Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönülleri Derneği (BİMDER), "Geleceğin Nesilleri Bozkırın Alimlerini Araştırıyor" projesi kapsamında araştırma yapan öğrenciler ödüllerini aldı.

Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönülleri Derneği (BİMDER), "Geleceğin Nesilleri Bozkırın Alimlerini Araştırıyor" projesi kapsamında ilçede yetişmiş Tevfik Bilge ve Ali Güzeldülger'in hayatları ilçede öğrenim gören öğrenciler tarafından araştırıldı. Araştırma yaparak yarışmaya katılan 40 öğrenciden okul birincileri belirlenerek 5 Liseden toplamda 5 öğrenci finale kaldı.

Bozkır Belediyesi yeni düğün salonunda gerçekleştirilen sempozyum da Araştırmaya konu olan Tevfik Bilge ve Ali Güzeldülger'in hayatı öğrencileri ve Ali Güzeldülger'in oğlu Tmsf. 1.Daire Başkanı Abdullah Güzeldülger tarafından anlatıldı.

Bozkır İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Gönülleri Derneği Başkanı Mehmet Görür, yaptığı açıklamada, geleceğin teminatı genç nesillerin geçmişte bu topraklara hizmet etmiş âlimleri tanıyabilmeleri için projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Proje kapsamında bu yıl Tevfik Bilge ve Ali Güzeldülger'in hayatının araştırıldığını belirten Görür, şunları kaydetti:
"Öğrencilerimizin yapmış olduğu çalışmalar sonrası elde edilen bilgiler ışığında güzel bir eser meydana getirilecek. BİMDER bundan sonraki senelerde de Bozkır'da yetişmiş tüm Âlimlerin yaşamları ve hizmetlerinin gün yüzüne çıkartılması için bu şekilde araştırma yarışmalarını gelenekselleştirecek. Bu yarışmalar vesilesi ile tarihimizle yarınlarımız arasında köprü kurulmuş olacaktır" dedi.

Sempozyumun hazırlanmasında büyük emeği bulunan ve sempozyumun sunumunu yapan Bozkır ilçe Müftüsü Seyit Böğet yapmış olduğu konuşmasında; "Bozkır'da göreve gelmiş olduğumuz günden beri çok güzel hizmetlere imza attık. Tayinimiz Bozkır'a çıktığında Bozkır'ın yetiştirdiği değerler hakkında biraz bilgimiz vardı ancak göreve başladıktan sonra bu Alim'lerin hayatlarının gün yüzüne çıkmasını şiar edindik" dedi.
Bozkır Alimlerini Tanıyor sempozyumuna Mustafa Çınar (Emekli Vaiz), Abdulkadir Taşan (Emekli Müftü), Abdullah Güzeldülger Tmsf 1.Daire Başkanı) ve Hayrullah Uçar (Eski Yalıhüyük Bld. Başkanı) konuşmacı olarak katılmıştır.

Sempozyum sonrası Araştırma sonuçlarına göre birinciliği Bozkır Anadolu Lisesi öğrencisi Tunahan Sağlam, ikinciliği Bozkır Serüstad Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencisi Adem Gökmen ve üçüncülüğü Bozkır Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Enes Yılmaz kazandı.


Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.