​Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlerle girilen çatışma sonucu şehit düşen Jandarma Özel Harekâtçı Yüzbaşı Fatih Yaşar'ın cenazesi memleketi Seydişehir'e askeri helikopterle  getirildi. Buradan da karayoluyla eskiden köy statüsünde olan Bostandere Mahallesi'ne getirildi. Ardından baba evinde helallik alınıp, dini ve askeri törenin yapıldığı Bostandere Camii önüne getirildi.

Törene, başta şehidin ailesi ve yakınları olmak üzere Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, KonyaValisi Muammer Erol, Ak Parti Konya Milletvekili Mehmet Babaoğlu, MHP KonyaMilletvekili Mustafa Kalaycı, 3'üncü Ana Jet Üs ve Garnizon Komatanı Hava PilotTümgeneral Haluk Şahar, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekçi, KonyaBüyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Tahir Akyürek, askeri yetkililer ve yaklaşık 15 bin kişi katıldı.

Cenaze namazını İl Müftüsü Ali Akpınar kıldırdı. Cenaze namazının ardından şehit babası Cavit Yaşar ve şehidin kardeşleri Serdar ve Hasan Yaşar, tabuta sarılıp ağladı. Şehidin cenazesi daha sonra omuzlarda Bostandere Mezarlığı'na götürülerek 2 yaşında iken kaybettiği annesi Ayşe Yaşar'ın yanına defnedildi.

Haberi Yorumlayın:

0 yorum yapıldı.