Bozkır’da öğrencilerin Eğitim döneminde ki başarıları yazın ödüllendiriliyor.

Konya'nın Bozkır ilçesine bağlı Çağlayan mahallesinde Çağlayan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri 2018-2019 döneminde ki sınıf içi başarıları dolayısıyla yaz tatilinde Çanakkale gezisiyle ödüllendirildi.

Bozkır Çağlayan İlkokulu ve Ortaokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında uygulamaya koyduğu uygulamayla sene başından başlayarak yıl donuna kadar öğrencilerin ders içi motivasyonlarını yükseltmek, devamsızlıklarını azaltmak, örnek davranış göstermelerini teşvik etmek amaçlarını kapsayan bazı kriterler belirledi.

Okulun belirlemiş olduğu bu kriterleri başarı ile yerine getiren 22 öğrenci ücretsiz olarak Çanakkale ve Bursa illerine kapsayan bir gezi programı ile ödüllendirildi.
 
Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada "Çağlayan İlkokulu ve Ortaokulumuz 2018-2019 Eğitim öğretim döneminde başarılı olan ve motivasyonu yüksek öğrencilerimizden 22sini Çanakkale ve Bursa illerine kapsayan bir gezi programı ile ödüllendirdi ve bu gezi ile milli tarihimizi öğrencilerimizin benliklerine yerleştirilecek.

Eğitim Öğretim Yılı boyunca okul idaremiz ve öğretmenlerimiz gezi için gerekli maddi kaynağı oluşturmak adına birçok girişimde ve fedakârlıkta bulunmuşlardır. Eğitim Öğretim Yılı sonunda gerekli kaynağın oluşması ve gerekli izinlerin tamamlanmasıyla, çocuklarımızın büyük keyif aldıkları çeşitli tecrübeler edindikleri, milli tarihimizi yerinde görüp ruhları ile hissettikleri, gözlerinin içinin parladığı bir gezi yapılmıştı" denilmiştir.

Yorum yaparak görüşlerini ilet
  • Blogger Blogger sistemiyle yorum yap
  • Facebook Facebook sistemiyle yorum yap
  • Disqus Disqus sistemiyle yorum yap

Hiç yorum yok :


Son Eklenen Fotoğraflar

Tüm Fotoğraflar

Bozkır Siyaset Haberleri

[Siyaset][bleft]

Bozkır Mahalle Haberleri

[Mahalleler][twocolumns]

Bozkır Eğitim Haberleri

[Eğitim][threecolumns]

Bozkır Dernek ve Vakıf Haberleri

[Stklar][twocolumns]

Bozkır Etkinlikleri

[Etkinlikler][grids]

Bozkır Sağlık Haberleri

[Sağlık][list]